Iedereen wil die apples met een verrot plekje

Slashdot heeft dit bericht, dat de Neo Macbooks wel erg populair zijn. Het zijn de vuilnisbakjes van de chipsfabriek. Mislukt. Dus korting. “Een suppply problem”.

Nu is die lijn met Apple Silicon (CPU’s) relatief nieuw. Dus ik vertaal het even.

Als je wist wat het verschil is tussen een core i3, of i5, i7 of i9? Het is dezelfde chip. Maar die met een hoger nummer zijn beter gelukt in de fabriek. Hoe lager het nummer, hoe minder cores er zijn gelukt. Plus nog degradation over time.

Dus als Apple een tekort heeft aan de Neo’s? Er lukken teveel chips. Die van de iPhone, de A18 chip. Dus het gaat te goed. Slechtyer bakresultaat, dan zijn er meer Neo’s.

Of ze kunnen gewoon cores uitschakelen, want anders moet je kiezen tussen gratis upgrades weggeven en de productie staken. Het is hier geen hotel.

De Apple MacBook Neo wordt door recensenten in 2026 geprezen als de beste budgetlaptop op de markt die een premium gevoel biedt voor slechts $599 (of $499 met studenten- en onderwijzerskorting). 

Hoewel het apparaat een A18 Pro-chip (een binnengebinnde versie van de iPhone-chip) en slechts 8GB RAM heeft, presteert het verrassend goed voor dagelijkse taken zoals webbrowsing, video-streaming, e-mail en lichtere foto- of videobewerking, en kan het zelfs licht gamen.  Het biedt echter beperkingen voor zware workflows zoals zware video-editing, coderen of het werken met grote spreadsheets

Brave Search.


Je bekijkt nu Iedereen wil die apples met een verrot plekje