Wat zijn de gevolgen van de digitalisering van de wereld?

Ons onderwerp is het belangrijkste onderwerp: niet hoe die computers werken, want dat leren we wel. Maar: wat zijn we nu helemaal aan het doen? Wat zijn de gevolgen van de digitalisering van de wereld? Voor de wereld. Voor het onderwijs? Voor jou! Voor je psychologische gesteldheid? En zelfs: voor je fysieke (lichamelijke) gesteldheid?

Die gevolgen gaan echt veel en veel verder dan je misschien denkt. Bij twijfel kijken we de video op deze pagina.

  • we beginnen met een klassengesprek
  • we verzamelen een aantal interessante (voor jullie) thema’s
  • we maken groepjes van 2-3 leerlingen.
  • met je groepje kies je een topic (maak het klein). En daarbij komt dan een werkstuk. Nee, geen stuk papier, maar een informatica-artefact – een ding dus.
  • Een aantal onderdelen worden verplicht (zoals je presentatie) en andere onderdelen zijn keuze. Per klas maken we een tabel zoals ik eerder maakte met een andere klas.
  • Dit is de kans om te maken wat je altijd al eens hebt willen maken. Maak het niet te moeilijk. Zoveel tijd is er niet.

Planning

Einddatum is 1 februari 2026. Dan moet dit allemaal zijn afgerond.

Les / WeekMaandag
127 oktintro / groepjes
23 novkeuze / start (1)
10 novtoetsweek
317 nov(2)
424 nov(3)
51 dec(4)
68 dec(5) Inleveren voor tussencijfer
715 dec(6)
822 decvakantie
929 decvakantie
105 jan
1112 janEinde week inleveren
1219 janPresenteren
1326 janReflectie